Haber

Bursa’da depremzedelere ücretsiz üniversite hazırlık kursu

Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen bölgelerden Bursa’ya gelen lise mezunları, Büyükşehir Belediyesi’nin üniversiteye hazırlık kurslarından ücretsiz olarak yararlanacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, depremin ardından Hatay’da yardım dağıtımının koordinasyonunu üstlenen, seyyar tuvaletler, çadır ve konteyner kentler kurmakla görevlendirilen Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da Bursa Büyükşehir Belediyesi için çalışıyor. Bursa’ya gelen depremzedeler.

Oluşturulan kardeşlik dükkanında mağdurların gıda, giyim ve hijyen malzemeleri gibi ihtiyaçlarını ücretsiz sağlayan belediye, uzman eğitmenler nezaretinde küçük depremzedelere de manevi destek sağlıyor. Ayrıca depremzedelerin kent içi toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanabilmeleri için ‘Kardeş Kart’ uygulamasını da devreye alan Büyükşehir Belediyesi, üniversiteye hazırlanan depremzedeler için de çalışma başlattı.

Bu kapsamda Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları tarafından düzenlenen ücretsiz eğitim kurslarının kapıları lise mezunu depremzede gençlere açıldı. Afete rağmen üniversite hazırlıklarına devam etmek isteyen gençler ücretsiz kurslardan yararlanmak için BUSMEK’in Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki idari ofisinden veya 0 224 254 30 30 numaralı telefondan kayıt yaptırabilecekler.

kargihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu