Haber

Kocaeli’de Sosyal Deney: Çeşmenin Kapatılmasına Tiyatro Bileti

Kocaeli’de su tasarrufuna dikkat çekmek için yapılan sosyal deneyde, çeşmeleri kapatan duyarlı vatandaşlara tiyatro bileti ikram edildi.

‘Su hayattır, geleceğimizi tüketmeyelim’

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Kolları Ofisi gönüllüleri, son günlerde ülke genelindeki barajlarda su seviyesinin düşmesine dikkat çekmek ve yağışların azalması nedeniyle duyarlılık oluşturmak için İzmit Cumhuriyet Bulvarı’nda sosyal deney yaptı.

Cumhuriyet Bulvarı’nda açık bırakılan çeşmelerin yanından geçen bazı vatandaşlar akan suyu fark etmezken, duyarlı birçok vatandaş çeşmeyi kapatarak israfın önüne geçti.

Bu görüntüler farklı noktalara yerleştirilen kameralarla kaydedildi. Alkışlarla karşılanan duyarlı vatandaşlar şaşkınlık yaşadı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın imzasıyla duyarlı vatandaşlar, üzerinde ‘Merhaba ben su. Dünyadaki ısı dengesinin sağlanması ve canlıların çeşitliliğinin korunması için çaba harcıyorum ve bunun için ekstra bir çaba istemiyorum. İhtiyacım olan tek şey saygı. Beni duyup sesimi dinlediğiniz ve bu yıkımı önlediğiniz için teşekkür ederim. ‘Hayırlı Olsun’ yazılı teşekkür belgesi takdim edildi.

Duyarlı vatandaşlara eş zamanlı olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından bardak ve bardak ile iki kişilik bilet hediye edildi.

İşte olanlar

ahlatajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu